LUTHIER - Pracownia Lutnicza  Kamil Wesołowski

Trojańska 7 lok 17, Warszawa 02-261 | 602 675 497 | info@luthier.com.pl

Neck Rock Stabilizer™

Przekonaj się o skuteczności szlifu progów w urządzeniu NRS - Neck Rock Stabilizer™

z niemal chirurgiczną dokładnością do 0,01mm

Lakierowanie gitary Warszawa

Lakierowanie gitary

Dlaczego użytkownicy decydują się na lakierowanie gitary? Część klientów trafia do nas, bo ich instrument wymaga renowacji. Lakierowanie jest jedną z czynności przybliżających ich do osiągnięcia pierwotnego wyglądu gitary. W opozycji do tej grupy pojawiają się grający, którym zależy na modyfikacji sprzętu. Lakierowanie gitary ma być jej elementem.

Niekiedy stopień zużycia gitary jest tak duży, że potrzebna jest ingerencja. Lakierowanie gitar nie tylko podnosi ich walory wizualne, ale też przedłuża ich trwałość. Dzięki niemu możliwe jest spowolnienie procesu zużycia instrumentu. To, co niesie za sobą tyle korzyści, jest jednak żmudne i wymaga niesłychanej precyzji.

Nie rób tego w domu

Lakierowanie gitary elektrycznej w warunkach domowych nie może skończyć się dobrze. Najlepszym tego potwierdzeniem jest fakt, że opracowanie procesu lakierowania gitary zajmuje lata firmom, które profesjonalnie świadczą tego typu usługi. Niewiele jest w Warszawie miejsc, w których przeprowadzić można np. lakierowanie gitary elektrycznej lub gitary basowej.

Usługę, o której mowa, świadczy serwis Luthier. Lakierowanie gitary nie jest dla nas niczym nowym. Mimo, że proces ten jest niebywale skomplikowany i pracochłonny, to uzyskany efekt rekompensuje godziny spędzone na wykonywaniu wszystkich tych mozolnych czynności. Zdecydowanie odradzamy dokonywanie przeróbek w warunkach domowych.

Kolejne etapy lakierowania gitar

Lakierowanie gitary elektrycznej przebiega wieloetapowo. W pierwszej kolejności przygotowujemy podłoże. Odbywa się to przez nałożenie izolatu, który chroni przed garbnikami z drewna. Następnie wykonuje się szlifowanie. Naszym dążeniem jest uzyskanie gładkiej powierzchni, na którą można będzie nałożyć podkład.

Dopiero potem następuje właściwe lakierowanie gitary. Nienależyte przygotowanie instrumentu sprawi, że nie osiągniemy zamierzonego efektu. Samo lakierowanie gitary odbywa się przy użyciu pistoletów ciśnieniowych, które minimalizują ryzyko powstania niechcianych zacieków czy nierówności. Dla lepszego efektu nakłada się kilka warstw.

Co możemy dla Was zrobić?

Ci, którzy znają serwis Luthier, wiedzą, jak szeroki jest zakres świadczonych przez nas usług. Podejmujemy się strojenia oraz naprawy instrumentów muzycznych, takich jak gitary elektryczne, akustyczne, basowe i inne. Dokonujemy przeróbek sprzętów, podejmujemy się także wymiany zużytych lub uszkodzonych podzespołów gitar.

Zwieńczeniem kompleksowości świadczonych usług jest usługa lakierowania gitary. Dysponujemy najlepszą bazą do jej wykonania. Korzystamy z dwuskładnikowych lakierów poliuretanowych albo sięgamy po jednoskładnikowe lakiery nitrocelulozowe. Jesteśmy jednymi z nielicznych, którzy podejmują się podobnych działań.

Nasz serwis mieści się w Warszawie. Pozostajemy jednak otwarci na przyjmowanie klientów spoza stolicy. Między innymi z myślą o nich stworzyliśmy usługę Safety Box, umożliwiającą bezpieczną wysyłkę gitary, która wymaga renowacji, strojenia, naprawy czy lakierowania.